
MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas
Ei, ei ole clickbait, hehe. Tegemist on ülimalt naiseliku, sensuaalse ja seksuaalse postitusega. Kui te ei kannata intiimsust, olete häbelikud või ei soovi kuulda minu lugu, kuidas ma avastasin enda yoni, siis palun ärge lugege. See on postitus naisenergiast, selle (taas)avastamisest ja selle läbi enesearmastuseni jõudmisest. See on postitus naise energia sünnikohast – yonist ehk naise tupest!
Ratsionaalne vs emotsionaalne mõtlemine
Mul on elus olnud juba pikemat aega väga raske vaheetapp. See etapp on pannud mind inimesena vägagi proovile. Olen avastanud, et olen tugavam kui ma võinuks arvata, ning samas olen avastanud, et kui süda võtab mõistuse üle, siis olen nõrgem kui võinuks arvata. Kui me suudame emotsioonid kõrvale seada ja analüüsida end loogiliselt ja läbimõeldult, siis võime saavutada palju. Emotsionaalne mõtlemine viib meid ebaratsionaalsete otsusteni, õnnetuseni, vihani, põhjendamatu kireni jpm. Ratsionaalne mõtlemine õpetab meid õppima vigadest, hindama ja ületama raskusi, põhjendatult vastu võtma otsuseid ning vältima endale haiget tegemist.
Kui enesearmastus ja enesekindlus kõlab esialgu juskui emotsionaalne väärtus, siis nii see pole. Ka kõige enesekindlam naine võib emotsioonide ajendil vaadata peeglisse ja end vihata, käituda vääralt omale kallite inimestega ning ennastki vaimselt väärkohelda, langetades otsuseid, millega teeb vaid endale haiget. Kuigi ma julgen öelda, et ma armastan iseennast, olen endaga leppinud ja tunnen end enesekindla naisena, siis ratsionaalselt suudan endale ka tunnistada, et ma pole õppinud päris lõplikult oma emotsioone kontrollima ja nii leian endki kohast, kus ma ei ole endaga parimas suhtes.

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas
Õidepuhkemine
See on minu peamine põhjus, miks võtsin ette teekonna õppida end tundma läbi ja lõhki. Õidepuhkemine on 6-nädalane e-kursus naisele, kes soovib õppida tundma oma keha, usaldama sisetunnet ja suunama seksuaalenergiat oma kavatsuste täitmiseks. Kursuse eesmärk minu jaoks on õppida tunnetama oma füüsilist ja vaimset mina kui ühtset tervikut. Et ma leiaksin enda seest selle miski, mis mind alati toetab, ja et ma enam kunagi ei najatuks kellegi teise peale, et tema mind koos ja püsti hoiaks. Et ma oleksin nii terviklik inimene, et saagu või maailma lõpp, ma tunnen end ikka üheskoos ja seesmiselt õnnelikuna. Muidugi lähevad mulle hingelähedased inimesed korda ja ma hoolin ka väga teiste muredest, kuid on ülimalt oluline eristada muretunnet sisemisest õnnetundest. Mõelda tekkinud emotsioonidele ratsionaalselt ja teada, et oma õnnega võid sa teisi ja end vaid aidata. Et olenemata, mis teised või sina suhetes teistega läbi elad, oled ikkagi ühtne tervik ja iseenda suurim ja ainus väärtus.

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas
Kas armastus on elu mõte?
Küsimusele “Kes ma olen?” saan vastata, et Naine. Seda, mida see tähendab ja kuidas olla Naine, on
aga iga naise igapäevane avastusretk. Üks, mis on kindel – igaüks meist vajab teisi naisi, kellega jagada oma rõõme ja muresid ning kellega vastastikku imetleda.
Küsimusele ”Mis on elu mõte?” vastaks suur enamus Armastus. Isegi kui esmapilgul kerkib pähe eneseteostus või karjäär, siis lõppude lõpuks soovime me siiski lõpetada armastatud käte vahel. Mitte üks inimene ei ütleks surivoodil, et ta soovib, et ta oleks vähem aega armastatule pühendanud. Enamjaolt vastupidi. “Ma soovin, et ma oleksin armastanud rohkem. Ma soovin, et ma oleksin vähem keskendunud karjäärile ja rohkem perele”.
Armastus on vastus, kuidas tervendada maailma. Maailma tervendamiseks oleks aga hea alustada iseendast, eriti naisena. Sest armastusest kiirgav ja toetav naine on äärmiselt inspireeriv ja tervendav. Naised on loodud armastama, mehed on loodud kaitsma. Kui terve mees õpib elu jooksul armastama, siis naine on sündinud hoolekandja ja armastajana, sest meie oleme emad. Me oleme kodeeritud oma järglasele elu ja armastust pakkuma ning mehed on kodeeritud “loodud elu” ja “elupakkujat” kaitsma.

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas
Enesearmastus on võti
Kuigi me oleme loodud armastama, siis on äärmiselt oluline õppida esmajoones armastama iseennast. Selleks on vaja avada oma blokeerunud süda. Tee naise südamesse käib läbi tema yoni (tussu/vulva/vagiina/tupe/emaka/üsa). Yoni on sankritikeelne sõna mis tähendab väravat/elu allikat ja sümboliseerib naise suguorganeid. Kui olla ühenduses oma yoniga, elu allikaga, oled ühenduses ka oma südamega. Läbi yoni saab õppida ennast armastama ja väärtustama. Läbi enda armastamise, saame
tervendada pikapeale lisaks iseendale ka kõiki ja kõike enda ümber.
Ja selle jaoks ongi loodud naistele selline tugikoht nagu Mina Olengi Naine, kus pakutavad kursused, treeningud ja konsultatsioonid aitavad naistel end tundma ja armastama õppida. See on üks enim küsitud küsimusi mu blogis – kuidas õppida end armastama? Enamasti sõltub naiste enesearmastus enesehinnangust. Enesehinnang omakorda suhtumisest oma kehasse ja iseendasse kui naisesse. Kas julged kuulata oma keha rütmi või tormad ringi teiste seatud reeglite ja tempo järgi? Kas kuulad oma keha sõnumeid või tuimestad end kehavõõraste hormoonide ja välise müraga? Enda armastamiseks peab võtma aega iseendale, õppima ennast tundma ja praktiseerima enda armastamist igapäevaselt. Ning just seda Õidepuhkemise kursus teha aitabki!

MUAH – Jenni Korjus
Foto – Siim Kinnas
Jadeiitmunaga treenimine
Kuigi kursuse käigus õpid oma keha ja olemust tundma lugedes läbi iganädalaselt saadetud materjalid, siis ilmuvad meilboksi ka iganädalased harjutused ja praksised. Esmapilgul ehk veidi hirmutav, kuid harjutusi viid läbi sina ise oma kodus oma personaalse jadeiitmunaga. Mis see on?
The post Armastus käib tupe kaudu appeared first on Paljas Porgand.