Oleme lähedalt puudutanud teemat, mis asi on looduskosmeetika (LOE SIIT), kuid pole veel teinud juttu otseselt mineraalkosmeetikast. Nagu nägite mu eelmisest akneteemalisest postitusest, siis on väga oluline, missuguseid meigitooteid kasutada. Seega räägime täpsemalt, mille poolest erineb mineraalkosmeetika tavakosmeetikast? Kas tõesti on mineraalkosmeetika aknelisele nahale lausa soovituslik? Miks ei kuivata mineraalkosmeetika nahka? Kas soovid näha minu peal enne ja pärast tulemust? Siis loe aga edasi!
Sampure mineraalkosmeetika
Turule on jõudnud tõesti imeline mineraalkosmeetika bränd Sampure! Sampure on ka minu jaoks midagi uut – Eestis saadaval alates detsembrist, kuid turul olnud juba ligi 10 aastat! Tegemist on Inglismaa mineraalkosmeetikabrändiga, millel on Halal ning Vegan sertifikaat. Lisaks on tooted cruelty free ning võitnud väga palju erinevaid auhindasid. Varasemalt jutuks olnud looduskosmeetikapood Pure Cosmetics on maaletoojaks, pakkudes seetõttu Sampure toodetele alati kõige laiemat valikut ja parimat hinda (lisaks saadaval ka Tradehouse’is). Kuna Sampure tootevalik on väga lai, siis toob Pure Cosmetics pidevalt sisse uusi ja põnevaid tooteid.
Vaid mineraalidest!
Mineraalkosmeetika, nagu nimigi ütleb, koosneb mineraalidest kui tavakosmeetika sisaldab parabeene, keemilisi värv- ning lõhnaaaineid. Mineraalkosmeetikast neid me ei leia. Kahjuks aga puuduvad regulatsioonid mineraaljumestuspõhja defineerimiseks ning tootja võib kasutada tootel sõna „mineraal“ ka juba väga väikese mineraalide sisalduse juures. Nii näeme ka kõige “ebapuhtama” koostisega kommertstoodetel sildistust ala “mineral makeup“.
Nii nagu iga toote koostises, on ka mineraalpuudri puhul oluline ainete vahekord, töötlusmeetod, tooraine päritolu jne. Seetõttu võivad eri brändide mineraalpuudrid väga erinevate omadustega olla. Mineraalpuudrid võivad erineda nii pigmendilt, tekstuurilt, katvuselt kui ka puhtuselt. Lisaks võib erineda ka konkreetse brändi partii, kuna looduslike koostisosade puhul mõjutab tooraine suurel määral toote olemust.
Nagu kord juttu tehtud, siis Pure Cosmetics ei ole lihtsalt edasimüüja, vaid kontrollib kõikide müüdavate toodete päritolu ja koostist väga hoolikalt! Nemad defineerivad mineraalpuudrit kui jumestuspõhja, mis sisaldab VAID mineraale (nagu titaandioksiid, tsinkoksiid, vilgukivi ja raudoksiid ning teised loodusest pärinevad kivimid). Seepärast julgen ka Sampure tootesarjas olla 100% kindel.
Kellele sobilik?
Mineraalpuuder on 100% allergeenivaba toode, mis on sobilik igas vanuses kasutajale ja kõikidele nahatüüpidele. Sampure mineraalkosmeetika sisaldab vaid tsinkoksiidi ja micat ehk jahvatatud vilgukivi mineraali. Mineraalkosmeetika ei ole küll mingi imeaseaine igapäevasele nahahooldusele, kuid sel on superhead omadused nahale küll. Kuna tavakosmeetika sisaldab suurel hulgal nahale mittevajalikke ja nahka kahjustavaid koostisosasid, siis mineraalpuuder oma puhta koostisega on sobilik ka probleemsele ning ülitundlikule nahale, sest mineraalid ei ärrita nahka.
Mineraalkosmeetika ei tekita komedoone ehk ummista poore, mistõttu võib teha lausa imet aknelise nahaga! Sel on põletikuvastased omadused, mis aitavad probleemsetel piirkondadel ärritust hoopiski taandada. Mineraalkosmeetika on üldse tuntud oma niivõrd puhta koostise poolest, et sellega võiks lausa magada. Pesulinade ja naha täieliku hingamise nimel ma seda siiski teha ei soovita, hehe!
Pealegi on mineraalkosmeetika super püsivusega, olles nii ideaalne aktiivse elustiili harrastajatele. Mineraalpuudri osakesed kinnituvad tugevasti näonahale ning ei hakka kuhugi nii öelda “voolama”. Samuti on mineraalpuudrid saadaval väga suures toonivalikus. Ja muidugi mis mulle mineraalpuudri puhul kõige enam meeldib – tulemus jääb täpselt selline nagu oleks endal veatu näonahk!
Ei kuivata nahka
Olen kuulnud, et kardetakse, et mineraalkosmeetika kuivatab nahka, sest tegemist siiski puudriga. Absoluutselt mitte! Kanna puudrit niisutatud nahale nagu jumestuse puhul ikka. Tavaline tolmpuuder tõesti kuivatab ning toob miimikakortsud tugevalt esile, eriti veel silmade ja suu ümbruses ning otsaesisel. Olen seda viga teinud ja 5 aastat on laksti kohe juures! Kuid kindlasti ei ole mineraalpuudri koostises midagi, mis kuivataks. Vastupidi, nahk läheb tõesti ÜLIPEHMEKS ning SÄRAVAKS! Paistad koheselt noorem, tervem ja puhtam.
Peened ja puhtad pigmendid hajuvad nii kenasti, et meigilaikudele pole võimalust antud! See oli suurim puudus, mis mul näiteks dr. Hauschka loodusliku jumestuskreemiga tekkis. See oli nii õrna katvusega ja kui kandsin peale rohkem, jäi tulemus laiguline. No-make-up-look-iks ehk ideaalne, kuid mina eelistan katvamat jumestust. Sampure mineraalpuudrit saab kanda kiht kihi peale ilma mureta. Väikene kogus puudrit mineraalpuudri topsi kaanele, puudripintsliga ringjad liigutused kaanel ning seejärel masseerida puuder näonahale. Korrata võid protsessi nii kaua, kuni oled saavutanud soovitud katvuse. Ja ei mingit pahtlinäo efekti. Tõesti kattis ära mu naha punetuse, ebaühtluse ning aknearmid. Ja pole üldse tunda justkui mingitki meiki oleks nahale kantud, sest see on nii kerge koostisega.
Kuidas kasutada?
Enne igat jumestust, tuleks alustada näo puhastamisest endale sobiliku puhastusvahendiga. Seejärel toniseeri nägu tooniku või mistsellaarveega. Kui puhas alus on loodud, niisuta kindlasti nahka enne jumestuse pealekandmist kas näoõli või -kreemiga – vali toode vastavalt enda nahatüübile. Kui näonahk on puhastatud ning niisutatud, on see valmis, et sellele peale kanda mineraalpuuder. Sageli tehaksegi viga sellega, et näonahka ei niisutata ning siis võib tunduda, et mineraalpuuder kuivatab nahka.

Ilma meigita
Esimese etapina koputa natukene mineraalpuudrit kaanele ning seejärel tee puudripintsliga kaanel ringjaid liigutusi. Keera pintsel tagurpidi ning koputa seda mõned korrad vastu peopesa. Nii toimides lähevad mineraalid puudripintslisse ning nahale kandes eraldub toodet järkjärgult. Alusta mineraalpuudri pealekandmist alt-üles liigutustega näo keskelt (nina küljelt suunaga kõrva suunas). Liigu alt-üles liigutustega üle kogu näo. Vajadusel võta toodet juurde ning korda tegevust, kuni oled saavutanud soovitud katvuse. Suuremat katvust vajavates piirkondades (silmealune piirkond, nina ümbrus, vistrikud, punetav piirkond jne.) kasuta peitepintslit ning kandke mineraalpuuder peale tupsutavate liigutustega.

Meigipõhjaga
Kõige peale kanna (võib, aga ei pea) pealispuuder. Kasuta toote kaant paletina ning toimi samuti nagu mineraalpuudrigagi. Kõige viimase sammuna lisa päikesepuuder ning põsepuna. Soovi korral modelleeri. Peale põsepuna pealekandmist ongi saavutatud loomulik, särav ning nooruslik meigipõhi! Minu puhul võtab see aega vähem kui jumestuskreemiga mässamine – nii umbes 5 minutit.

Tulemus kulmupliiatsi, ripsmetušši ja põsepuna järel
Alustuseks on parim variant võtta Sampure Get Started Kit ehk siis karp kõige vajalikuga, et saavutada ideaalne meigipõhi. Kit on saaval kolmes toonis: Fair, Fair-Medium (minu valik) ja Medium. See sisaldab:
- mineraalpuudrit (4,5 g) – Mineraalpuuder on loodud meigipõhja aluseks ja see asendab peitepulka, jumestuskreemi ning puudrit. Katab ära tumedamad silmealused, näopunetuse ja ka punnid. d
- pealispuudrit (4,5 g) – Pealispuuder annab jumestusele viimase lihvi. Pealispuudreid on kolme valikut: glow, natural, gold. Glow pealispuuder annab, nagu nimigi ütleb, kauni kumava tulemuse. Jumestuspõhi jääb värske, nooruslik ning trendikas. Natural
pealispuuder annab siidise Photoshopi efekti. Golden toon see vastu annab jumet, lisab nahale elujõudu ja sügavust. - põsepuna (2,5 g) – väga tugeva pigmendiga, samas õrna lõpptulemusega sära andev põsepuna.
- põsepunapintslit – superpehme pisike pintsel, millega armastan peale kanda nii põsepuna kui kontuuri
- kabuki pintslit – jällegi väga pehme ja puudrist kinni haarav pintsel. Ei tolmuta liigselt
Lisaks katsetasin veel järgmisi tooteid:
- Sampure Mysterious ripsmetušši – jäi koostiselt minu jaoks liiga vedelaks, määris silmalauge ja -aluseid. Oleksin oodanud ka efektsemat tulemust
- Sampure kulmupliiatsit – kulmupliiats oli piisavalt pehme, samas mitte liiga rasvane
- Sampure Allure huuleläiget – ilus toon ja kerge koostis
Aegumatu koostis ja rahakotisõbralikkus
Inimesi hirmutab esmapilgul mineraalkosmeetika hind täitsa ära. Kui olin umbes 17, siis sai soetatud läbi kullapisarate oma esimene mineraalkosmeetika kit! Juba toona raiuti teadmist, et sellest potsikust jagub aastaks kuni kaheks. “Aga nii pisike potsik saab mul ju kohe otsa?!” Vastupidi, mineraalpuuder on hästi konsentreeritud, mis tähendab, et seda jagub pikaks ajaks. Ja jaguski… Nii on ka Sampure puhul muidugi! Ja erinevalt tavakosmeetikast, ei sisalda see midagi, mis rikneks ja meie nahka kahjustada võiks. Seega unusta haisvad aega näinud jumestuskreemid, nahka kuivatavad puudrid ning investeeri oma naha tervisesse ühe korraga aastaks kuni kaheks!
Pealegi pakun oma lugejatele alati toredaid uudiseid. Oma pikaajalise ja toreda koostööpartneri Pure Cosmeticsiga saime kokkuleppele, et sooduskood “sampure20” annab kõigile Sampure toodetele -20%! Lisaks on alates 50€ transport tasuta!
The post Milleks mineraalkosmeetika? appeared first on Paljas Porgand.