Kes armastab maapähklivõid? MINA! Kes naudib selle rikkalikku maitset iga viimne kui üks päev? MINA! Kellele maapähklivõi esimest korda kohe ÜLDSE ei maitsenud? MULLE! Minu ajalugu maapähklivõiga ulatub üpriski kaugele… aastasse 2009 – varsti juba 10. juubel, hehe.
See oli aeg, mil reisisin esimest korda Ameerikasse. Kohta, mis tuntud oma maapähklivõihulluse poolest. Seni olin ragistanud ainult neid eriti rasvaseid ülesoolatud “õlle”pähkleid, mida isa ikka teleka ja õlle kõrvale armastas.
Muidugi olin ma kursis maapähklivõiga, kuid Eestis seda veel kuskilt otseselt saada polnud – tänases mastaabis vähemalt mitte. Seega otsustasin seal ära proovida. Mäletan, et selle rasvane ja suulakke haakuv konsistents pidi mind esimesel korral pea oksele ajama!
Kohalikud õpetasid siis, et seda tuleb süüa magusa maasikamoosiga ja kui veel saiale määrida, siis oled hooked for life! Nojah, ma kahetsesin kohe, kui sellele võimaluse andsin, sest ma ei soovinud seal oldud edaspidise 2 nädala jooksul muud mitte süüagi! Miks aga kahetsen? Tulin Eestisse tagasi kolme lisakilo pagasiga… ja see pagas polnud mitte käe otsas…
Olin noor ja ei teadnud veel midagi tasakaalustatud toitumisest, kaloritest, makro- ja mikrotoitainetest. Et te sama viga ei teeks, kui läheb nüüd suuremat sorti kokkamiseks ja armastate ka maapähklivõid paljalt otse purgist süüa nagu mina tänasel päeval, siis võite leida kogu vajaliku info pähklitest, nende kasulikkusest ning tasakaalukast tarbimisest SIIT!
Et kohe asjad natuke selgemaks teha, siis EI, pähklivõid ei ole kahjulikud! Need on kohe VÄGA kasulikud, küll aga piiratud koguses. Kõige puhul siin elus loeb tasakaal. Kui seda tunnetama ei õpita, siis võib isegi trenn kahjulikuks osutuda.
Sissejuhatus minu ja maapähklivõi robustsesse ja kirglikku salasuhtesse tehtud, liigume retsepti juurde! Tegemist on tõesti imelihtsa, kiire ja käepärase retseptiga, mis ei vaja isegi küpsetamist mitte. Vaja läheb kõigest kolme koostisainet, rõõmu täis naeratust ning kannatust ja sihikindlust, et mitte valminud segu enne korvikestesse valamist ära süüa.
Mis on ühe tõeliselt maitsva magustoidu saladus? Ikka soolase ja magusa imeline koeksistents ja tasakaal. Noh, teate ju küll… Snickers ja soolatud karamell. Seepärast lisan ma sutsu soola igasse magustoitu, ka smuutisse ja magusasse hommikuputru, sest see toob magusa maitse veelgi rohkem esile!
Nende korvikeste puhul armastan lisada täpselt nii palju soola, et oleks ikkagi soolane, ja täpselt nii palju vahtrasiirupit, et oleks ikka magus ka! Nii võid kindel olla, et neid armastavad nii magusalembelised lapsed, kui ka soolapähklitelembeline isa, hehe.
Ja kalorite pärast ei pea ka muret tundma! Olen need välja arvutanud, et saaksid mugavalt need pealtnäha patused ampsud omale ka toitumispäevikusse kanda. Üks korvike sisaldab vaid 150 kalorit ning lausa 4 g valku! Lisaks saad korvikestest palju häid ja tervisele kasulikke rasvu.
Seega kui leiad, et kolm koostisainet täna õhtul poekärusse lisada pole probleemne, et õhtul 3 minutiga kodustel tuju eriti magusaks teha, siis altpoolt leiad retsepti. Jään huviga ootama tagasisidet, kuidas välja tulid ning maitsesid. Seega ära pelga seda mulle kommentaaridesse või sotsiaalmeediasse jätta, kasutades viimase puhul teemaviidet #paljasporgand. Maiustamiseni!
Imelihtsad, kiiresti valmivad, soolased, magusad, kreemjad, suussulavad, pähklised, sõltuvust tekitavad, toor, vegan, laktoosivaba, gluteenivaba.
- 200 g naturaalset maapähklivõid*
- 100 g neitsikookosõli
- 50 ml Kanada vahtrasiirupit
- näputäis Himaalaja soola
Kaunistuseks:- röstitud maapähkleid
- kakaonibse
- Sulata kuumaveevanni kohal kausikeses kookosõli.
- Lisa maapähklivõi, vahtrasiirup ja sool ning sega ühtlaseks.
- Vala segu aluse peale asetatud paberist muffinikorvikestesse ning jäta sügavkülma tahenema.
- Kui segu on pealt paksenenud, kaunista korvikesed ning aseta tavalisse või sügavasse külma, kuni täielikult tahenenud.
- Säilita korvikesi külmkapis.
The post Tervislikud ja imelihtsad: Reese’i maapähklivõikorvikesed appeared first on Paljas Porgand.